اخبار مهم
اتحاديه املاك تبريز
پروانه کسب الکترونیکی جیبی
به استناد تبصره ب بند یک مصوبه کارگاه آموزشی ضروری است کلیه مشاورین املاک جهت تکمیل پرونه برای صدور پروانه کسب الکترونیکی جیبی به اتحادیه مراجعه نمایند. بدیهی است در صورت عدم مراجعه هرگونه مسئولیت بعدی متوجه مدیر بنگاه خواهد بود.

 
عقد هرنوع قرارداد با اتباع خارجی
بنا به دستور قبل از هرگونه اقدام در خصوص خرید ، فروش ، رهن و اجاره با اتباع خارجی موضوع را در اسرع وقت به اداره نظارت بر اماکن عمومی اطلاع دهید. در غیر اینصورت هرگونه مسئولیت بعدی بعهده واحد صنفی مذکور خواهد بود.

 
رعایت مفاد زیر قبل از تنظیم قرارداد توسط مشاورین املاک الزامیست

1.         بدون احراز هویت متعاملین از طریق اصل مدارک شناسائی ( کارت ملی یا شناسنامه ) اقدام به تنظیم قرارداد ننمایید. ( کپی مدارک فوق قابل قبول نمی باشد)

2.         چنانچه متعاملین وراث باشند احراز حصر وراثت و فرم 19 و درج مشخصات تمام وراث در قرارداد و امضاء تمامی آنها الزامیست.

3.         بعد از مطالعه تمام صفحات سند و حصول اطمینان از مخدوش نبودن آن اقدام به تنظیم قرارداد نمایید. در صورت دارابودن هر نوع مشکل از قبیل رهن یا بازداشت استعلام سند مورد معامله الزامیست.

4.         چنانچه از طریق وکالت معامله انجام شود درج مشخصات مالک یا مالکین – خریدار یا خریداران و در قسمت وکالت ، مشخصات وکیل ، شماره وکالتنامه ، تاریخ صدور وکالتنامه و شماره دفترخانه الزامیست.

5.         بعداز احراز هویت وکیل و ارتباط وکالت نامه نسبت به مورد معامله، استعلام اعتبار و عدم اعتبار وکالتنامه بعهده متعاملین می باشد .

6.         کپی مدارک شناسائی متعاملین ، وکالتنامه ، حصر وراثت ، تاییدیه کدپستی و سایر مدارکی که در ارتباط با معامله می باشد می بایست حداقل به مدت پنج سال توسط مشاور املاک بایگانی گردد.

7.         بدون تأییدیه کد پستی ملک مورد معامله از اداره پست اقدام به تنظیم مبایعه نامه ننمایید.

8.         دقت شود تاریخ تنظیم قرارداد همان روزی باشد که قرارداد تنظیم می شود پس و پیش کشیدن تاریخ جعل و جرم محسوب می شود. درج تاریخ تحویل و تاریخ تنظیم سند اجباری است.

9.         تحویل قرارداد به متعاملین و اخذ کد رهگیری مورد معامله همان روز باید انجام گردد.

10.      در موقع تنظیم سند عادی اعم از مسکونی یا زراعی قید مساحت زمین و حدود اربعه و منطقه مورد معامله و استعلام از منابع ذیربط الزامیست.

11.      در هنگام انجام معامله و اجاره مشاور املاک موظف است پلاک ثبتی اصلی ، فرعی ، شماره بخش و سریال سند را در  قرارداد قید نماید.

12.      قبل از اخذ پروانه ساخت ملک،  انجام معامله پیش فروش غیر قانونی محسوب می گردد.


 
تنظیم قولنامه برای کیوسک ها

با توجه به نامه شماره 83/4580 مورخ 25/9/92 سازمان میادین و سازماندهی مشاغل شهری ، نظر بر اینکه اخیراً مشاهده می شود برخی از مشاورین املا ک سطح شهر تبریز ، به تقریر و تنظیم قولنامه رسمی نسبت به نقل و انتقال کیوسک های مطبوعاتی و تنقلاتی سطح کلانشهر تبریز اقدام می نمایند ، با تذکر این موضوع که امور راجع به کیوسک های سطح شهر ، کلاً تحت مباشرت و ساماندهی سازمان میادین و سازماندهی مشاغل شهری بوده و صرفاً منافع بهره برداری موقت از کیوسک ها ، آنهم راساً و با قراردادهای منعقده توسط این سازمان به اشخاص واگذار می گردد و هیچگونه نقل و انتقال بعدی در قراردادهای موقت این سازمان ، پیش بینی نشده و بلکه هرگونه اقدام به نقل و انتقال از موارد فسخ قرارداد و تخلیه فوری کیوسک توسط سازمان می باشد و اقدام به تنظیم قولنامه های نقل و انتقال فی ما بین اشخاص، منجر به بروز مشکلات بعدی قانونی هم از حیث تضرر اشخاص دیگر و هم مسئولیت قانونی مشاورین املاک تنظیم کننده قولنامه خواهد گردید و هرگونه مسئولیت بعدی بعهده مشاور املاک خواهد بود.


 
منازل استیجاری مجردی
پیرو دستور فرماندهی محترم انتظامی استان با توجه به اینکه در منازل استیجاری مجردی زمینه ارتکاب تخلفات متعدد وجود دارد در صورت عقد قرارداد اجاره مراتب را کتباً به اداره نظارت اماکن عمومی اعلام نمایید.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

اطلاعات تماس

تبریز خیابان  کوچه باغ، خیابان قطران شمالی، میدان شهاب، طبقه سوم

تلفن هاي اتحاديه : 34422753
فاکس:34390988


ایمیل:info@amlaktabriz.ir

حدیث روز

امام سجاد (ع) فرمودند:

المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛

دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست:
يا برايش ذخيره مى‏ گردد،
يا در دنيا برآورده مى‏ شود،
يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.
تحف العقول، ص 280